TL
299₺ üzeri siparişlerde ücretsiz kargo

Kolay ve Kazançlı Alışveriş Bluekixx’te

İADE, İPTAL VE DEĞİŞİM KOŞULLARI

 

İade Şartları

Şirketimiz, tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır.

Ürün iadesi konusunda sizlere daha iyi ve hızlı bir şekilde hizmet verebilmemiz için gerekli olan şartları aşağıda bulabilirsiniz; Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

İade İçin İstediklerimiz

1. İade Edilecek Ürün

2. İade Edilecek Ürünün Faturası (Tüm nüshaları ile birlikte) ve iade nedeninizi anlatan bir dilekçe.

 

İade Edilecek Ürün;

  • İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır
  • İade edilecek ürünün, fatura tarihinden sonraki 14 gün içerisinde, teslim alındığı şekilde, standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
  • Kullanılmış veya hasar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Her ne sebeple olursa olsun iade edilmek istenen bir ürünün işleme alınabilmesi için tekrar satılabilecek durumda olması gerekmektedir. Ürünün tekrar satılabilmesi için ürünün ambalajı, sarf malzemeleri, kablo ve ek aparatları, kullanım kılavuzları ve garanti belgeleri ile birlikte tüm parçaları eksiksiz (koli ve koli aksesuarları dâhil olmak üzere) hasarsız ve çalışabilir durumda olmalıdır.
  • Ürünün kullanılmamış olması gerekmektedir.
  • Paketi açılan ve toneri - drum ünitesi kullanılan ürünlerin iadesi ve değişimi kabul edilmez.
  • Ürün ambalajı üzerine ürünün orijinal paketine zarar verecek etiket, bant veya herhangi başka bir şey yapıştırılmamalıdır. (Bu durumu engellemek için ürün paketi üzerine koruyucu  bir ambalaj kaplanmalıdır.)

-          Yukarıdaki şartların aksi ve ürünün yeniden satışına engel bir durum olduğunda

-          Koruma bandı bulunan ürünün ve sarf malzemelerin koruma bandının açılması durumunda

-          Ürünlerin kullanılması; yazıcılardan baskı alınması durumunda

-          Ürünün orijinal paketinin zarar görmesi haline

            Ürünlerin iadesi yapılmaz.

 

Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde, iade etmek istediğiniz ürünlerin ayıplı olduğunun firmamız yetkili teknik servisi tarafından incelenerek tespit edilmesi durumunda tüketici iade hakkı doğar. Kanun, üründe yetkili teknik servis tarafından ayıp tespit edilmemesi durumunda koşulsuz olarak iade ve değişim hakkını vermemektedir. Ürün iade prosedürü, kullanıcıdan kaynaklanan (kaza, kullanım kılavuzunda veya garanti belgesi üzerinde belirtilen garanti koşullarına aykırı kullanım,fiziki hasar ve yıpranma vb.) nedenlerle oluşan hataları kapsamaz.

 

İade Edilecek Ürünün Faturası;

  • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal faturası (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
  • İade etmek istediğiniz ürünün faturası bir şirket adına ise, ürünün, adına fatura kesilmiş şirketin düzenlediği iade faturası ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.  İade faturası kesilmesi zorunludur.

 

İade Kargo Ücretleri, Ücret İadesi  ve Diğer Şartlar Hakkında

a- İade etmek istediğiniz ürün / ürünler yukarıda belirtilen inceleme sonucunda ayıplı kabul edildi ise, anlaşmalı kargo firmalarımızla gönderildiği taktirde, kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır.

b- Kalite Güvence departmanımıza gelen ürünlerin, iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişebilir.

c- İade edilecek ürün sadece anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları tarafından teslim alınır. İade edeceğiniz ürünleri UPS Kargo ile ücretsiz gönderebilirsiniz. Bunun dışında herhangi bir kargo şirketiyle elimize ulaşan ürünlerin iadesi ve ulaşım bedeli kabul edilmeyecektir.

 

Sipariş İptali

Değerli müşterilerimiz yanlış verdiğiniz veya vazgeçtiğiniz siparişlerinizi iptal ettirebilirsiniz.

Ürünün kargoya verilmiş olma ihtimali ortaya çıktığında; iptal işlemlerinde ürün kargoya verilmemişse ücretin tamamı işlemi gerçekleştirdiğiniz yöntemle iade edilir. Ürün kargoya verilmişse  iptal işlemi uygulanmaz ve iade süreci başlatılır. 

 

Değişim Şartları

Yukarıda belirtilen iade şartlarını karşılayan ürünlerin fatura tarihinden itibaren 14 gün içerisinde değişimi yapılmaktadır.

Tüm ürünlerde paketi açılmış, kullanılmış, zarar görmüş ve iade prosedüründe aranan şartlara uymayan ürünlerin değişimi ve iptali yapılmamaktadır.

 

Karşılaştırın